خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

برگزاری نشست کتابخوان شهریور ماه در کتابخانه شهید مطهری

   

  چهارمین نشست کتابخوان کتابخانه شهید مطهری برگزار شد 

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد چهارمین نشست کتابخوان کتابخانه شهید مطهری روز شنبه 27 شهریور در محل کتابخانه برگزار شد .در این نشست 6 کتاب معرفی شده و تجربه خواندن آنها با دیگران به اشتراک گذاشته شد.  

  كتابهاي معرفي شده در اين نشست به شرح زير مي باشد:  

  کتاب " فصل پنجم: سکوت " تاليف محمدرضا بایرامی، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که توسط مهشید متحدی (مسئول کتابخانه) معرفی شد. این داستان در قالب پنج فصل برای مخاطبان گروه‌های سنی «د» و «هـ» نوشته شده است و نویسنده می‌کوشد تا مراحل زندگی یک جوان 17 ساله را از قبل از انقلاب تا پیروزی انقلاب را به تصویر بکشد.از فصل آغازین خواننده در می‌یابد که قهرمان داستان، نوجوانی است که در محلة جنوبی تهران به مدرسه می‌رود. اوضاع مالی خانواده مساعد نیست. پدر راننده کامیون است و جوان قصه ناچار است بعد از مدرسه کار کند. از فروش توت تا بستنی یخی. گاهی نیز او حتی پول ندارد که یک ساندویچ کامل بخرد. به سینما علاقه مند است و ...

  كتاب " مربای شیرین " تاليف هوشنگ مرادی کرمانی، انتشارات معین که توسط حسین سابقی (دانش آموز سال چهارم دبیرستان) معرفی شد.جلال پسر بچه اي 13 ساله است كه روزي قادر نيست در شيشه مرباي صبحانه را باز كند و براي اين كار از مادر ، همسايه ، دوستان و.... كمك مي گيرد اما هيچ كس قادر به باز كردن در شيشه نمي شود . جلال به سراغ بقال محل مي رود و در آنجا متوجه مي شوند در شيشه هيچ يك از مرباهاي كارخانه شبدر باز نمي شود و ....  این اثر رمانی ساده در حد نوجوانان که خوندنش خالي از لطف هم نيست. يك جوري به نوجوانان اخطار مي كنه كه با شيطنت هاي بيجا چطور روي دقت و بازده كار والدينشون اثر مي گذارند . اين كتاب از سوي كتاب خانه بين المللي مونيخ آلمان به عنوان كتاب برگزيده سال 1999 اعلام شده .

  كتاب " راز" تاليف رواندا برن، انتشارات پیکان که توسط عارفه پورعیدی (دانش آموز سال سوم دبیرستان) معرفی شد.کتاب راز The Secret تا به حال به ۴۷ زبان مختلف ترجمه شده است و ۲۱ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است، این کتاب که بر اساس قانون جذب نوشته شده است، این مفهوم را بیان می‌کند که تقکر مثبت می‌تواند زندگی شما را متحول کند و شما را به ثروت، سلامت و خوشبختی برساند. با آگاهی از راز متوجه خواهی شد که چطور می‌توانی به تمام خواسته‌هایت دست یابی و به قدرت و نیروی پنهان در وجودت واقف شوی. نیرویی که با آشکار نمودن آن می‌توانی سلامتی، ثروت و شادی را به هر جنبه از زندگی‌ات وارد کنی

  كتاب " لطفاً پدر و مادر خوبی باشید" تاليف محمود نامنی، انتشارات نامن که توسط زهره یوسف پور (خانه دار) معرفی شد. این کتاب به اهتمام محمود نامنی و صدیقه شجاعی نامنی در ۶۷۲ صفحه به چاپ رسیده است، در این کتاب سعی شده رفتارهای والدین و فرزندان از جنبه های روان شناسی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای خوبی را در برخورد با کودکان و نوجوانان به والدین ارائه دهد.

  كتاب " کتاب زندگی (شهید مهدی رجب‌بیگی)" تاليف اصغر استادحسن‌معمار ، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی که توسط محدثه حجازی (دانش آموز سال چهارم دبیرستان) معرفی شد.در مقدمه­ کتاب آمده است که دفاع مقدس خوان  گسترده‌­ای است که از آن، از دهقان و کارگر گرفته تا کارخانه دار و وکیل و پزشک و دانشجو و سرباز، بی‌سواد یا باسواد به نحوی متنعم شدند. هر یک از اینها، در حال و هوای روحی و جسمی و معنوی خاص خود بودند از سرآمدان دانشجویان عرصه جهاد و شهادت، بی شک شهید بزرگوار مهدی رجب‌بیگی است.این اثر سعی کرده است تا با بیانی شیوا و ساده در قالب رمان بتواند برای جوانان و نوجوانان قالبی جذاب و دارای ظرفیتی بالا باشد.

  كتاب " جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان (ع)" تاليف اسماعیل شفیعی سروستانی، انتشارات اطلاعات که توسط سید مهدی طالب الحق (دانش آموز سال چهارم دبیرستان) معرفی شد.این کتاب 316 صفحه ای دارای دو بخش مباحث نظری و مصداقی بوده که از سرفصل های اصلی آن می توان به عناوینی از جمله «جاهلیّت مدرن و پوستین وارونه اسلام»، «جاهلیت دوم در آخرالزّمان»، «مهدویّت رودررو با جاهلیّت»، «معنا و مفهوم جاهلیّت»، «مرگ جاهلی»‌ و «سرمایه‌داری، موجد خودآرایی جاهلی»  اشاره کرد.. در بخشی از این كتاب درباره "زنان، هدف تبلیغات سرمایه‌سالاران" آمده است: اساس نظام اقتصادی سرمایه‌سالاری، تولید كالا است؛ تولید و توزیع و پس از مصرف كالاست كه باعث انباشت سرمایه برای تولید بیشتر می‌شود، هر كدام از این حلقه‌ها كه نباشد، نظام اقتصادی موجود به دست‌انداز می‌افتد؛ از این نظر، تبلیغات كه نقش مهمّی در گسترش فرهنگ مصرفی موجود دارد برای تكمیل این حلقه، اهميّت پیدا می‌كند.


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,كتاب ,معرفی ,انتشارات ,تاليف ,نوجوانان ,دبیرستان معرفی ,دانش آموز ,چهارم دبیرستان ,مهدی رجب‌بیگی ,نظام اقتصادی ,چهارم دبیرستان معرفی ,نشست کتابخوان کتابخانه ,
  برگزاری نشست کتابخوان شهریور ماه در کتابخانه شهید مطهری

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر